SK Atletika: Z okresního přeboru jsme přivzeli plno medailí

25. 5. 2015 · 1 minuta čtení · 19 fotografí
Okresní přebor v atletice opět ukázal, že hustopečští atleti patří mezi nejlepší na okrese. V žákovských a dorosteneckých kategoriích jsme získali celkem 29 medailí z toho hned devět zlatých.
V dorosteneckých kategoriích se tradičně nejvíce dařilo Josefíně Komínkové, která získala tři zlaté medaile v běhu na 800 m, výšce a oštěpu. K tomu přidala ještě bronz v kouli. Barbora Vrzalová získala dvě zlaté (60 m a 300 m), stříbro v kouli a bronz v oštěpu. Třetím medailistou byl Dominik Káňa, který byl třikrát stříbrný v běhu na 60 m, 300 m a oštěpu.
Ve velmi nabité konkurenci žákovských kategoriích byla nejúspěšnější hustopečskou závodnicí Natálie Vedralová, která vybojovala dva tituly okresního přeborníka ml. žákyň ve výšce a 60 m př. Kompletní sbírku medailí měla mezi st. žákyněmi Daniela Strouhalová, když získala zlato v běhu na 300 m, stříbro ve výšce a bronz na 60 m. Čtvrté žákovské zlato pak vybojovala Kristina Špačková v běhu na 300 m ml. žákyň.
Dařilo se koulařům: Matěj Krčka i Agáta Šamalíková získali ve svých kategoriích stříbrné medaile. Po dvou medailích získali i Veronika Hönigová (stříbro na 300 m a v oštěpu) a Přemysl Filípek (stříbro dálka, bronz 300 m). Ze stříbrných medailí se ještě radovali Lucie Gabrielová (800 m), Michal Machala (300 m) a Gabriela Svobodová (300 m), z bronzových pak Leona Zemčíková (800 m), Nikol Dunajová (dálka) a Denisa Stehlíková (60 m př.).
„Jako velmi pozitivní hodnotím fakt, že v žákovských kategoriích se nám na medaile dostalo tolik našich závodníků, že medaile nezískává jen hrstka talentovaných. Téměř každý z dvaceti osmi startujících získal alespoň jedno finálové umístění. Navíc několik dalších zůstalo jen kousek od medaile, třeba Lukáš Topolčanský by se mohl nazvat smolařem roku. Startoval ve třech disciplínách a vždy skončil čtvrtý,“ hodnotí okresní přebory trenér hustopečských žáků Zbyněk Háder.
–had-, Foto: archiv oddílu