Badminton: Ševčíková a Korábová září na turnajích

2. 2. 2016 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Badmintonistky Martina Ševčíková a Barbora Korábová úspěšně pokračují v nové sezóně. Z turnajů v Ostravě, ve Velkých Pavlovicích a v Brně si dovezly spoustu medailí. Výkony obou hráček mají společné to, že se snaží vybojovat úspěchy i na turnajích, které jsou určeny pro starší kategorii, než kam nyní věkově patří.
Do Ostravy, na víkendový dvojturnaj v badmintonu, který pořádal oddíl TJ Sokol Klimkovice, vyrazila 9. až 10. ledna Martina Ševčíková. Hustopečská hráčka zde vybojovala celkem pět medailí. Na tomto otevřeném turnaji se sešli mladí badmintonisté nejen ze severní Moravy, ale i silné oddíly z Rychnova nad Kněžnou, Olomouce, Brna či Židlochovic.
Nejdříve v sobotním turnaji GPC U13 došla Martina až do finále smíšené čtyřhry, kde se svým spoluhráčem Matějem Rzeplinskim prohrála až ve třetím setu nejtěsnějším rozdílem 19:21 s nejvýše nasazeným párem Metzová - Kopřiva. Druhé místo obsadila i ve dvouhře, kde nestačila pouze na domácí Lucku Metzovou. Společně s touto hráčkou pak ovládly čtyřhru dívek a s přehledem vybojovaly zlatou medaili.
?Nedělní turnaj byl určen pro hráče o kategorii starší, do patnácti let. Martina uspěla i zde a vybojovala si bronzovou příčku ve dvouhře. Na závěr se radovaly opět s Luckou Metzovou - probojovaly se až do finále čtyřhry, kde statečně vzdorovaly dvojici starších dívek z Orlové - Míčkové a Morcinkové, druhý set prohrály až v nastavení 23:25.
O týden později se Martina zúčastnila téměř domácího turnaje GPC U13 ve Velkých Pavlovicích, s obdobnou účasti hráčů jako v Ostravě, navíc se zde zúčastnily oddíly z Prahy a Jihlavy. Ke třem zlatým medailím chyběl jen kousek – finále smíšené čtyřhry vyhrála dvojice Šulc-Muchová z Prahy a z Rychnova, Martina hrající s Davidem Smutným z Brna opět o dva body ztratila třetí set a získala tedy v Pavlovicích v mixu stříbrnou medaili. Zbývající disciplíny, čtyřhru (spolu s Valerií Žůrkovou z Opavy) i dvouhru dívek vyhrála a za dvouhru si odnesla i pohár předsedy Městského badmintonového svazu Brno, který turnaj zaštiťoval. Těmito výsledky Martina potvrdila? své druhé místo na republikovém žebříčku U13.
Připravuje se teď na hlavní turnaj zimní části sezóny, kdy se v Aši na konci února utkají nejlepší mladí badmintonisté do 13 let z celé České republiky.
Barbora Korábová se v Brně zúčastnila kvalifikačního turnaje Jižní Moravy GPC U17, kde se bojovalo o postup na celorepublikový turnaj, který se bude konat začátkem března zde v Hustopečích.
Bára, která patří do kategorie U15, hodně potrápila soupeřky z kategorie o dva roky vyšší. Spolu s Martinem Dostálem z FSpS MU Brno vybojovali bronzovou medaili ve smíšené čtyřhře, když v semifinále nestačili na pozdější vítěze.
Stejného úspěchu dosáhla ve čtyřhře dívek spolu s Adélou Zachovou z Jihlavy. A nejúspěšnější byla ve dvouhře dívek, kde se v konkurenci hráček z celé Jižní Moravy umístila na druhém místě. Tímto si ve dvouhře zajistila postup na turnaj nejvyšší kategorie GPA U17 a může se v domácí hale představit ve společnosti nejlepších badmintonistek z celé republiky.