Hustopečští plavci z Fakultního klubu nezaháleli ani v létě

21. 8. 2015 · 2 minuty čtení · 2 fotografie
Dorostenka Radka Podešťová se účastnila Mistrovství ČR dorostu v Pardubicích a protože splnila limity, mohla startovat v prsařských soutěžích i na Mezinárodním mistrovství ČR dospělých v Praze. Zaplavala si pěkné časy i osobní rekordy a byla se svým umístěním spokojená.
Poslední červnový víkend jsme s dětmi přijali pozvání plaveckého oddílu z Hodonína na 1. ročník dálkařských závodů pořádaných v Lužicích. Závod ve volné vodě byl pro děti novinkou.
Protože se jednalo o veřejný závod a my jsme vlastně dobrá „parta“, postavili se na start nejen závodníci – děti, ale i čtyři maminky, jeden tatínek a trenérka. Někteří zvolili trať 400 nebo 800 m, většina plavala hlavní závod 1600 m. Výsledek byl výborný – pohár a několik medailí (i rodiče). První rozpaky a protesty vystřídala  nakonec radost z úspěchu a chuť do další soutěže.
Dne 15.7. vyrazila skupinka čtyř plavců do rakouského Tullnu, kde se konala podobná soutěž. Trať měřila 1 km. Startovali sourozenci Podešťovi a sestry Varmužovy. Anička (13 let) zvítězila v kategorii 18 let a ml. a Lucka (11 let) byla na 4. místě. Radka a Michal splnili limit pro elitní skupinu – 1000 m pod 15 min – a byli tak hodnoceni v jiné skupině. Radka (16 let) zvítězila a Michala (13 let) porazili pouze dva dospělí muži. Opět radost a další chuť soutěžit.
Michal se rozhodl pro oficiální závod čs. plaveckého svazu a to O pohár Vltavy. V závodě na 3 km obsadil ve své věkové kategorii 2. místo.
Vyvrcholením byl zatím poslední závod a to 25. a 26.7. v Hlučíně. Jeli tam opět sourozenci Podešťovi a s nimi Nela Nociarová  - vyzkoušela si trať 3 a 5 km – a Karolína Černá, která si zaplavala 1 km. Stejně jako Karolína, tak i Radka v závodě na 1 km minuly bóji a tak je diskvalifikace připravila o medaile. Radka pak zabojovala ještě v závodě dorostenců na 5 km a obsadila krásné 4. místo. Nejlépe si vedl Michal. V závodě na 3 km vybojovat 2. místo. Pak nastoupil do svého prvního závodu na 5 km, což byl závod Mistrovství republiky st. žáků a obsadil 3. místo a vybojoval si tak svoji první medaili z Mistrovství ČR.
Po dlouhé a náročné sezóně je v srpnu chvíle odpočinku a relaxace. 25.8. zahájí děti novou sezónu opět soustředěním v Brně.
Renata Podešťová
[caption id="attachment_23552" align="alignnone" width="700"] Lužice u Hodonína – plavci (děti). Foto: archiv klubu.[/caption]
[caption id="attachment_23553" align="alignnone" width="700"] Lužice u Hodonína – účastníci závodu – děti i jejich rodiče. Foto: archiv klubu.[/caption]