Hustopečští atleti přivezli ze závodů v Brně osm medailí

28. 4. 2016 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Sbírku pěti stříbrných a tří bronzových medailí přivezli mladí hustopečští atleti ze závodů v Brně. Tradiční Morenda Kooperativa junior mítink přilákal na start několik stovek závodníků z Moravy, Čech i Polska a čtrnáct závodníků z Hustopečí bylo výrazně vidět.
„Přestože jsme nejeli v nejsilnějším složení a kategorii st. žactva jsme nemohli obsadit vůbec, s dosaženými výkony a umístěním jsme velmi spokojeni. Většina našich závodníků si po zimní přípravě překonávala své osobní rekordy a někteří nás překvapili nejen výkonem, ale i bojovností v závodě,“ komentoval výkony hustopečských atletů trenér Zbyněk Háder.
Jeho slova platí zejména o medailistech. Jan Tančinec v běhu na 800m ml. přípravky srdnatě bojoval na trati a boj o zlato prohrál až na pásce o pouhou desetinu sekundy. Agáta Šamalíková v nejlepším výkonu sezóny byla druhá v kouli ml. žákyň a Karin Krejčiříková získala stříbro v dálce st. přípravky v novém osobním rekordu 399 cm.
Tradičně se našim atletům dařilo ve výšce. Stříbro vybojovaly Vendula Zemčíková ve st. přípravce a Romana Maděřičová mezi ml. žákyněmi, bronz pak Vojtěch Prokeš a také Marie Bohdálková, která ač jedna z nejmenších závodnic si dokázala vylepšit osobní rekord o pět centimetrů na 125 cm.
Poslední bronzovou medaili vybojovala ml. žákyně Kristina Špačková, která na trati 300m stlačila svůj osobák už na 47,96 s.
Mám radost, že výsledky našich závodníků nejsou dílem jednoho nebo dvou talentů, ale že se prosazuje více závodníků. Osm medailí získalo osm atletů. To svědčí o široké a kvalitní základně hustopečské atletiky. Navíc těsně za medailemi zůstali a pochvalu zaslouží třeba Tereza Petrásková, Martina Galburová, Petr Kuchař nebo Marie Vrbová. Ti všichni skončili v první desítce,“ pochvaluje si výkony svých svěřenců Háder.
A jen pro zajímavost, těch umístění v desítce nejlepších posbírali hustopečští atleti přesně dvacet čtyři. A to v každé disciplíně startovalo třicet a více závodníků. „Sezóna se už rozjela naplno. Dosud to byly převážně krosové závody, kde si výborně vedli zejména Kristina Špačková, Vojta Prokeš a Tereza Petrásková, ale teď už dostane přednost dráha. V nejbližší době nás čeká okresní přebor, druhá kvalifikace Čokoládové tretry a rozběhnou se závody družstev st. žactva a Zajícovy ligy,“ prozrazuje nejbližší plány atletů Zbyněk Háder.
-had-, Foto: archiv klubu