Dvakrát bronz pro Hustopeče na Feniks Cupu v Polsku

30. 6. 2015 · 2 minuty čtení · 1 fotografie
Druhou červnovou sobotu se v polském městě Kędzierzyn-Koźle sešlo 161 hráčů a hráček z badmintonových oddílů z jižního Polska a severní Moravy na turnaji Feniks Cup. Na mezinárodní turnaj dostaly pozvánku i hráčky TJ Agrotec Hustopeče Barbora Korábová a Martina Ševčíková. Byl to pro ně poslední turnaj v jejich kategoriích - do 13 let pro Barboru a do 11 let pro Martinu. Turnaj to byl pro obě úspěšný, v silné konkurenci obě obsadily třetí místo.
První část turnaje se odehrála ve skupinách, holky neprohrály ani jeden zápas a do vyřazovacích zápasů postoupily z prvního místa ve skupině. Ve vyřazovací části se obě postupně probojovaly až k zápasu s nasazenými turnajovými jedničkami, se kterými svedly dlouhé a těžké třísetové zápasy. Bára nejdříve hodně potrápila v semifinále Zuzannu Jankowskou, třetí hráčku polského žebříčku U13, hlavně ve druhém setu, který vyhrála. Třetí, rozhodující set však pro sebe získala polská hráčka.
Na Martinu vyšla nasazená jednička kategorie U11, Angelika Kowarska, už ve čtvrtfinále. Po dvou setech byl stav nerozhodný 1:1. V závěrečném setu se Martině vůbec nepovedl začátek, prohrávala už 4:11, pak ale zabrala, soupeřce povolila už jen jediný bod a set i zápas vyhrála.
V semifinále se utkala s domácí hráčkou Julií Dzialuk, kterou už několikrát porazila, ale tentokrát to po náročném předchozím zápase nevyšlo. Ale i tak to stačilo na dělené třetí místo, diplom, medaili a pohár, stejně jako pro Báru. Úspěšnou výpravu doplnil ještě hráč Lokomotivy Břeclav Adam Veselý, který dosáhl stejného umístění jako holky, takže naše výprava se vracela domů na jižní Moravu se třemi poháry.
Během turnaje jsme měli možnost vidět i hru hráčů parabadmintonu. Domácí oddíl z Kędzierzyn-Koźle je známý podporou hry tělesně postižených hráčů, mezi členy oddílu parabadmintonu je několik polských reprezentantů, kteří se pravidelně účastní domácích i mezinárodních soutěží včetně mistrovství Evropy a Olympiády.
(Text a foto: oddíl badmintonu)
[caption id="attachment_22560" align="alignnone" width="700"] Zleva: Barbora Korábová, Adam Veselý, Martina Ševčíková.[/caption]