Barbora Korábová skončila na republice ve středu tabulky

4. 3. 2015 · 1 minuta čtení · 1 fotografie
Poslední republikové GPA kategorie U13 se konalo tentokrát na jižní Moravě v Podolí u Brna. Hustopečský badminton zde zastupovala hráčka Barbora Korábová. Bára si celou sezónu s přehledem držela post dvojky jižní Moravy, vyhrávala oblastní GPC a tím si zajistila nominace na GPA, tedy republiku.
V předchozích dvou republikových přeborech jí nepřál los a hned v prvních zápasech narazila na vysoce postavené hráčky republikového žebříčku. V Podolí jí los na dvouhru dívek přiřadil hráčku ze silného badmintonového týmu TJ Orlová Lutyně, která nebyla nasazena v žádném pořadí, jako Bára. První set Bára prohrála 21:15, ale ve druhém vnutila soupeřce svou hru a druhý set získala ve svůj prospěch stejným poměrem 21:15. V závěru třetího setu Báře docházely síly a soupeřce pomohlo i trochu toho sportovního štěstíčka a hráčka TJ Orlová Lutyně zvítězila až v nastavení 24:22.
Báru čekal zápas o umístění, který zvládla na jedničku. Své soupeřce z Plzně povolila v prvním setu 16 bodů, ale ve druhém ji nedala šanci a s přehledem zvítězila 21:6. Tímto vítězstvím si připsala své nejlepší umístění na republikových přeborech, kdy se umístila ve středu startovního pole.
Byly ji připsány i body do žebříčku GP a poskočila o nějaké pozice výše, průběžně jí patří 26. místo. Báru ještě v kategorii U13 čeká jeden Oblastní přebor Jihomoravského kraje, od nové sezóny již bude startovat v kategorii U15.
(Text a foto: oddíl badmintonu)