Atletika: Svobodová kousek od startu na Zlaté tretře

27. 4. 2015 · 1 minuta čtení · 8 fotografí
Pouhé tři desetiny vteřiny chyběly mladé hustopečské atletce Gabriele Svobodové k tomu, aby se mohla představit na největším atletickém závodě v České republice – Zlaté tretře v Ostravě. Na kvalifikaci v Břeclavi skončila tato závodnice oddílu SK Atletika Hustopeče na druhém místě v běhu na 300 m v kategorii ml. žákyň. „Chybělo kousíček štěstíčka a dva rychlejší kroky v první půlce závodu,“ posteskl si její trenér Zbyněk Háder. „I tak je to velký úspěch a jsme rádi, že na začátku letní sezóny jsou naši závodníci v dobré formě. Možná ještě zkusíme start na kvalifikaci v Uh. Hradišti. třeba budeme mít více štěstí,“ plánuje Háder.
Kromě Svobodové se dařilo i dalším hustopečským atletům. Ve stejné kategorii skončila na 4. místě Kristina Špačková, pátá byla Romana Maděřičová, desátá Martina Galburová a mezi chlapci Vojtěch Prokeš devátý.  Na třetím místě v běhu na 200 m se umístila Nikola Klusáková, osmá Tereza Petrásková a desátá Vendula Zemčíková. Čtvrté místo mezi chlapci v ml. přípravce vybojoval Jan Tančinec. „Nyní se budeme chystat na okresní přebor žactva a dorostu na konci dubna, kde obhajujeme několik medailí z minulého roku. Věřím, že i letos přijedeme domů s bohatou medailovou sbírkou,“ věří v dobrý začátek nové sezóny Zbyněk Háder.
–had-, Foto: archiv oddílu
[caption id="attachment_20800" align="alignnone" width="700"] Čestný host Čokoládové tretry mistr světa i Evropy a olympijský medailista Imrich Bugár se vyfotil i s našimi mladými závodníky. Dokonce slíbil, že pokud bude moci, přijede příští rok na Hustopečské skákání. Foto: archiv oddílu.[/caption]