Výškařka Stehlíková získala bronz na Mistrovství Moravy

4. 2. 2016 · 2 minuty čtení
Nebývale úspěšné bylo vystoupení mladých hustopečských atletů na halovém Mistrovství Moravy a Slezska. Do Ostravy odjížděla desetičlenná skupina, pro kterou to bylo většinou premiérové vystoupení na této soutěži. Zpátky domů se vraceli s několika umístěními mezi elitní desítkou a dokonce jednou bronzovou medailí. O tu se postarala výškařka Adéla Stehlíková.
Soutěž ve skoku vysokém ml. žákyň nám přinesla hned dvě umístění v první desítce. Adéla Stehlíková patřila mezi pětici adeptek na medaili a svoji úlohu zvládla výborně, když výkonem 138 cm vybojovala bronzovou medaili. Na 7. místě skončila Vendula Zemčíková, věkem ještě přípravka, která překonala laťku ve výšce 123 cm. Obě se dokázaly prosadit i ve své druhé disciplíně. Adéla skončila na 19. místě v dálce a Vendula na 14. místě v běhu na 150m.
Výborně se dařilo další mladé hustopečské naději Kristině Špačkové. Ta se probojovala do finále dálky, kde výkonem 415 cm skončila osmá. Ambice na umístění v první desítce měla i ve své hlavní disciplíně běhu na 800m. Celý závod dokázala držet s nejlepšími vysoké tempo a vytvořila si výborný osobní rekord 2:34,10 min. Medaile ji jen těsně utekla, celkově skončila čtvrtá.
Ve stejné disciplíně starších žákyň se dařilo Daniele Strouhalové. Opět si vylepšila své maximum až na 2:32,18 min., což stačilo na 5. místo. Bohužel finále osmistovky kolidovalo se závěrem výšky a tak se Daniela musela spokojit se 17. místem za výkon 143 cm.
Výborně si však vedly i další naše závodnice, které se umístily v první dvacítce. Martina Galburová v běhu na 60m př. (12. místo) a v běhu na 300m (14. místo); Karin Krejčiříková v běhu na 150 m (13. místo) a Natálie Vedralová ve výšce (19. místo).
„Jedna medaile, pět umístění do desítky a dalších sedm do dvacítky – to je mnohem více, než jsme čekali,“ radostně konstatovala trenérka Michaela Houdková. „Navíc se některé naše mladší žákyně vyhouply na přední příčky v krajském žebříčku, a pokud si své pozice udrží nebo ještě vylepší, mají reálnou šanci dostat se do výběru Jihomoravského kraje na halové utkání Praha - Brno - Ostrava - Bratislava. Daniela Strouhalová má zase šanci probojovat se na halové Mistrovství ČR. Byl by to další velký úspěch pro náš oddíl. Teď nás čeká série výškařských mítinků a pak několik halových závodů na přelomu února a března,“ prozradila plány hustopečských atletů Houdková.